Leevon PPK
Leevon Saldus galvenais treneris Björn Lipfert

Jau iepriekš minējām, ka Leevon Saldus galvenā trenera amatu atstāja Māris Landmanis, kurš turpmāk organizācijā darbosies kā sporta direktors un jaunā galvenā trenera palīgs. Māris ir gandarīts, ka šobrīd varēs veltīt vairāk laika vēl straujākai kluba attīstībai, jo nebūs tik daudz nodarbināts treniņu procesa plānošanā un tā uzraudzībā:

Klubam attīstoties, ir prieks, ka esam spējīgi katru gadu spert pāris soļus uz priekšu, lai kļūtu arvien labāki ne tikai ārpus laukuma, bet arī laukumā. Ir prieks, ka katru gadu augam un mūsu kolektīva apkalpojošais personāls paliek arvien lielāks. Šogad starpsezonas galvenā prioritāte bija kļūt no amatieru komandas par profesionālāku komandu, kurā spēlētāji trenēsies vēl vairāk. Tāpēc esmu gandarīts, ka Leevon Saldus komandai esam piesaistījuši tiešām profesionālu, zinošu treneri, kurš nešaubīgi komandas rezultātus padarīs tikai labākus.”

“Šobrīd vēl rit pēdējie darbi pie jaunā komandas sastāva izveides, vēl pāris pozīcijās meklējam spēlētājus, bet lielākais darbs jau ir paveikts un drīzumā par jaunumiem sastāvā varēsim ziņot arī publiski.”

Lai labāk iepazītu mūsu meistarkomandas jauno galveno treneri, vienojāmies par nelielu interviju un uzdevām viņam pāris jautājumus. Jums piedāvājam sarunas tulkojumu no angļu valodas, jo saruna ar Bjornu notika angļu valodā, kuru treneris pārvalda perfekti. Tāpat trenerim ir zināšanas arī krievu valodā, kuru viņš mācījās augstskolā.

Sākumā, lūdzu, iepazīstini ar sevi.

“Mani sauc Bjorns Lipferts, esmu 41 gadu vecs un līdz pievienošanās brīdim Saldus komandai, strādāju Greifswalder FC par Akadēmijas vadītāju.

Tāpat man ir augstākā izglītība sporta zinātnē un spēļu analīzē. Papildus šim esmu ieguvis arī trenera UEFA A licenci.

Pirms strādāšanas Greifswalder FC, no 2009. līdz 2019. gadam strādāju TV Dinklage: pēc studijām kļuvu par kluba vadītāju un 10 gadus biju atbildīgs par sporta attīstības procesu uzlabošanu un talantīgu futbolistu apzināšanu, kā arī viņu progresa attīstīšanu.

Par tām pašām lietām vēlāk es biju atbildīgs arī kā Vācijas Futbola asociācijas darbinieks (2018-2022). No 2019. līdz 2021. gadam es strādāju par Frisia Goldenstedt galveno treneri un tad atgriezos atpakaļ Greifsvaldē.”

Kādēļ Leevon Saldus? Un kāds bija tavs pirmais iespaids par Saldu?

“Kad pagājušajā vasarā pirmo reizi nokļuvu Saldū, es iemīlējos pilsētā – ļoti tīra, zaļa pilsēta ar daudziem parkiem un sakoptām vietām. Cilvēki likās ļoti jauki un viesmīlīgi, turklāt apmeklējām Saldus Sauli, kas bija patiešām iespaidīgi. Šīs vizītes laikā man bija iespēja divas reizes novadīt arī treniņus laukumā kopā ar galveno komandu. Man ļoti patika puišu mentalitāte un atvērtība! Es pieprasu no savām komandām 100% attieksmi, tāpēc esmu pārliecināts, ka mēs lieliski saderēsim! Pēc šīs vizītes uzturējām kontaktus ar kluba vadību un pienāca brīdis, kad bija iespēja vienoties par turpmāku sadarbību un tā nu mēs ar klubu vienojāmies par ilgtermiņa sadarbību.”

Tavuprāt, kāds būs lielākais izaicinājums?

“Lielākais izaicinājums būs pēc iespējas ātrāk iepazīt vienam otru un radīt mums kā komandai kolektīvu identitāti un kopības atmosfēru.”

Kādēļ cilvēkiem vajadzētu sekot līdz mūsu komandai un nākt atbalstīt spēlēs?

“Jo skatītāji var sagaidīt ļoti aktīvu un azartisku komandu, kas vēlas domāt un spēlē uzbrūkošu futbolu.”

Tavuprāt, kāds būtu labs rezultāts mūsu komandai nākamajā sezonā?

“Pēc aizvadītās sezonas aizraujošajām pēdējām spēlēm galvenais mērķis ir pēc iespējas ātrāk distancēties no trim citām komandām, lai neatliktu visu uz sezonas beigām. Mēs vēlamies attīstīt noteiktu spēles stilu un vēlamies attīstīties kā klubs un komanda. Precīzu mērķi definēsim pirmssezonas beigās.”

Leevon Saldus meistarkomandas spēlētāji šobrīd gatavošanos sezonai ir uzsākuši individuāli, bet kā kolektīvs savu gatavošanos jaunajai sezonai uzsāks februāra mēnesī, kur papildus treniņu procesam aizvadīs arī vairākas pārbaudes spēles:

Uz drīzu tikšanos! #EsmuParSaldu

Informāciju sagatavoja:
Leevon Saldus

Iesaki arī citiem!