Leevon PPK

Šis gads Leevon klubam būs īpašs, jo organizācija svinēs savu 10 gadu jubileju. Tagad kļuvis zināms, ka jubilejas gads aizritēs bez Leevon līdzdibinātāja un kluba vadītāja Māra Landmaņa esamības pie Leevon galvenās komandas stūres. Kaut arī Landmanis ir atkāpies no galvenā trenera amata, pašu klubu, protams, tas nepametīs un turpinās darboties kā jaunā trenera asistents, vairāk laika veltot kluba vadībai un organizatoriskajām lietām kluba ikdienā.

Landmaņa vadībā, Leevon 2019. gadā svinēja uzvaru 2. līgas Rietumu zonā un izcīnīja iespēju startēt Latvijas Pirmajā līgā, kurā Landmanis pie stūres aizvadīja visas 3 aizgājušās sezonas. Kopā, Landmaņa vadībā, Leevon Saldus aizvadīja 76 spēles, svinot 25 uzvaras, 14 reizes spēlējot neizšķirti un piedzīvojot 37 zaudējumus. Jāmin, ka 2019. gadā Māris bija spēlējošais treneris un 2. līgā aizvadīja 8 spēles, izceļoties ar 1 vārtu guvumu. 2020. gadā Māris kļuva par visu laiku otro jaunāko treneri Latvijas Pirmajā līgā, to paveicot 28 gadu 5 mēnešu 27 dienu vecumā. Šajā rādītājā joprojām nepārspēts ir Dmitrijs Kalašņikovs – 27 gadi 4 mēneši.

“Šis laiks ar komandu bija izaicinājumu pilns. Šādam procesam visi kā kolektīvs gājām cauri pirmo reizi, tādēļ mācījāmies kopīgi. Iepriekšējie gadi bija ļoti grūti, jo nekad nevarēja zināt, kas notiks nākamajā mēnesī”, tā īsumā Māris komentēja aizvadītās trīs Pirmās līgas sezonas.

Lai gan rezultāti nav bijuši tie labākie, ja analizēsim kluba iespējas pret paveikto, noteikti varam teikt, ka aizvadītās sezonas nav tik tumšos toņos krāsojamas un pozitīvo izceļ arī Landmanis: “ja jāmin pozitīvais, tad par labāko varētu saukt mūsu pirmo uzvaru Pirmajā līgā, jo kā ne kā, bārdu šim notikumam audzēju vairāk nekā gadu (Māris, pirms Leevon debijas Pirmajā līgā, apsolīja neskūties līdz pirmajai uzvarai līgas spēlē, kas prasīja vairāk kā gadu). No tā brīža mums ir tradīcija – pēc katras uzvaras labākais spēlētājs saņem Kareivja cirvi“.

Pie pozitīvā Landmanis izceļ arī pērnā gada sezonas nogalē piedzīvoto: “Pēdējā pozitīvā emocija bija iepriekšējās sezonas beigu daļa, kad no praktiski nereālas situācijas, kurā daudzi jau mūs bija norakstījuši, pratām pierādīt, ka esam viens vesels un spējām sasniegt palikšanu līgā”.

Taču, kā jau augstāk minējām, Māris nepamet Leevon ģimeni: “Turpmāk Leevon Saldus organizācijā palieku kā galvenā trenera asistents un sporta direktors. Mans pienākums ir izveidot sastāvu, piesaistīt spēlētājus, uzbūvēt komandu, ar kuru strādāt galvenajam trenerim. Līdz ar to spēļu laikā vairs nebūšu tik bieži uz komandas tiltiņa, bet gan darbošos aizkadrā”.

Leevon Saldus, ar individuālajiem treniņiem, jau ir uzsākuši sagatavošanās posmu jaunajai Optibet Nākotnes līga sezonai, kurai starts ir gaidāms aprīļa sākumā. Taču, kamēr komanda vēl nav sanākusi kopā, lai uzsākto kopīgu sagatavošanos, pilnā sparā notiek darbs pie sastāva komplektācijas, šo funkciju pildot tieši Landmanim.

Līdz šim gan savus sociālo tīklu sekotājus esam informējuši tikai par tiem spēlētājiem, kuri mūsu sastāvu ir pametuši, bet tuvākajā laikā sekos arī jaunumi par spēlētājiem, kuri mums ir pievienojušies. Protams, informēsim arī par mūsu jauno galveno treneri.

Lūk, spēlētāji, kuri pametuši Leevon Saldus:
Gints Freimanis (Leevon Saldus rindās 34 spēles, 1 vārti)
Kaspars Ikstens (Leevon Saldus rindās 21 spēle, 7 sausās)
Vladimirs Konovalovs (Leevon Saldus rindās 25 spēles, 3 vārti)
Dmitrijs Novgorodskis (Leevon Saldus rindās 29 spēles, 35 vārti, 3 rezultatīvas piespēles*)
Aleksandrs Fadeičevs (Leevon Saldus rindās 18 spēles)
*2019. gadā netika uzskaitītas rezultatīvās piespēles

Māri, paldies par visām emocijām! Turpinām darīt!

#EsmuParSaldu un Tu? ❤

Informāciju sagatavoja:
Edgars Andersons

Iesaki arī citiem!