Leevon PPK

Šajā nedēļas nogalē aizvadīsim pēdējo – 26. kārtu, šajā Optibet Nākotnes līgas sezonā, savās mājās uzņemot FK Salaspils. Šobrīd jau ir zināmi šī gada Pirmās līgas čempioni – FS Jelgava, vicečempioni – Riga FC dublieri, kā arī klubs, kurš par vietu Virslīgā vēl tikai cīnīsies – Grobiņa/LFS, piedaloties pārspēlēs ar Optibet Virslīgas 9. vietu. Atliek vēl noskaidrot, kurš klubs kaklā kārs bronzu un, kurš nākamgad pievienosies Smiltene/BJSS, līmeni zemāk – 2. līgā. Starp pretendentiem diemžēl esam arī mēs, tāpēc šonedēļ derēs tikai uzvara!

Pirms vairākām nedēļām jau kļuva zināms, ka FS Jelgava nākamgad būs tiesīga spēlēt Optibet Virslīga, bet pirms 2 kārtām jelgavnieki nodrošināja arī pārliecinošu čempiontitulu. Savukārt, pagājušajā nedēļa tika noskaidrots arī klubs, kurš piedalīsies šī gada pārspēlēs par vietu 2023. gada Virslīgā. Kaut arī 2. vietu jau ir nodrošinājuši Riga FC dublieri, tā pat kā pārējās dublieru komandas, viņi šajā līgā spēlē bez konkurences par nokļūšanu augstāk, tāpēc vietu pārspēlēs sev ir nodrošinājusi šobrīd 4. vietā esošā Grobiņa/LFS. Dobrecova vadītā komanda savu pretinieku pārspēlēs uzzinās šajā sestdienā, kad Optibet Virslīga pēdējā kārtā tiksies Metta un Super Nova, bet pirms pārspēlēm, Grobiņu vēl sagaida cīņa par Nākotnes līgas bronzu. Šobrīd 3. vietā atrodas Valmiera FC dublieri, kuriem pār Grobiņu ir iekrāts 2 punktu pārsvars, tāpēc pēdējā kārtā Grobiņai savās mājās pret Riga FC dublieriem derēs tikai uzvara. Ar to gan nebūs gana, jo būs arī jācer, ka Valmieras dublieri nespēs atkārtot turnīra pirmajā aplī iespēto – uzvarēt čempionus.  Tā kā visas 26. kārtas spēles norisināsies vienlaicīgi, lai piedod augstāk minētās komandas, bet mūsu uzmanība būs vērsta uz citām līgas spēlēm!

Šobrīd jau ir zināms, ka nākamajā Optibet Nākotnes līgas sezonā mēs vairs neredzēsim Smiltene/BJSS, kas ar 13 iegūtiem punktiem sēž tabulas pašā apakšā, bet mums vēl atliek noskaidrot, kurš klubs, sadevies rociņās ar smilteniešiem, lidos pa taisno uz 2. līgu, bet kuram vēl tiks dota iespēja spēlēt pārspēlēs ar 2. līgas 3. vietu, par kuru vēl cīnās FK Karosta un Ķekava/Auda. Starp pretendentiem uz izkrišanu un pārspēlēm ir atrodama Rēzekne, Dinamo Rīga, Tukums 2000 dublieri, AFA Olaine un diemžēl arī mēs. Visus 5 klubus savā starpā šķir tikai 2 punkti, līdz ar to jau tagad ir zināms, ka mūs sagaida ļoti interesantas sezonas beigas, ko pastiprinās arī jau augstāk minētais fakts, ka visas spēles norisināsies vienlaicīgi – sākums šo svētdien, 13:00. Pastāv ļoti liela iespēja, ka pēc svētdienas spēles nāksies izmantot savstarpējo spēļu punktu un rezultātu skaitīšanu. Galu galā, pastāv arī reāls variants, ka visi 5 klubi pabeidz šo sezonu ar vienādu punktu skaitu (23) un tad mums nāksies zīmēt atsevišķu tabulu, kurā būs liekami tikai šo klubu savstarpējie spēļu rezultāti. Tāpēc, lai atvieglotu visiem dzīvi, esmu izveidojis šo tabulu, kā arī centīšos uzskaitīt visus scenārijus, kas attiecas uz šo klubu palikšanu ONL arī nākamgad.

AS – aizvadītas spēles, U – uzvaras, N – neizšķirti, Z – zaudējumi, GV – gūtie vārti, ZV – zaudētie vārti, VA – vārtu attiecība

Optibet Nākotnes līga 26. kārta (cīņa par vietas saglabāšanu)

Tukums 2000-2 vs Smiltene/BJSS|
Dinamo Rīga vs AFA Olaine
Leevon Saldus vs Salaspils
Rēzekne vs RFS-2

Gadījumā, ja svētdien Dinamo Rīga  cīnīsies neizšķirti ar AFA Olaini, Tukums spēlēs neizšķirti ar Smilteni, bet pārējie 2 klubi svinēs uzvaras, visiem klubiem būs vienāds punktu skaits. Tādā gadījumā, tiks ieslēgts Optibet Nākotnes līga reglamenta punkts 13.2., kas paredz, ja diviem vai vairākiem klubiem ir vienāds punktu skaits, tad kā pirmais rādītājs, kas tiek ņemts vērā vietas noteikšanai, ir iegūto punktu skaits savstarpējās spēlēs. Šāds iznākums uz 2. līgu aizsūtītu Dinamo Rīga, bet drošībā būtu Rēzekne. Taču, lai noteiktu klubu, kas spēlēs pārspēlēs būtu jāskatās vēl dzīļāk un šeit var rasties domstarpības. Tas pats punkts (13.2) paredz, ka nākamā lieta, kas tiek ņemta vērā ir vārtu attiecība, bet ar komentāru, citēju: „neskaitot komandu, kura ieņem augstāku vietu, pamatojoties uz punktiem savstarpējās spēlēs”. Kā īsti tas ir domāts? Vai no turpmākā aprēķina ir jāizņem Rēzeknes rezultāti, vai tomēr skatāmies vārtu attiecību augšējā tabulā? Jebkurā gadījumā, pie šādas situācijas, kad visiem klubiem ir vienāds punktu skaits – mēs būsim drošībā. Vismaz tā vajadzētu būt… Taču šis ir tikai viens no daudzajiem scenārijiem. Apskatīsim pārējos variantus, kas mums ļautu saglabāt vietu Optibet Nākotnes līgā.

Ja uzvaram Salaspili – lai arī cik gribētos, uzvara mums vēl neko nedos. Mums jebkurā gadījumā būs jāskatās, kā ir beigušās pārējās augstāk minētās spēles. Uzvaras gadījumā, lai mēs automātiski saglabātu vietu līgā, būs nepieciešams, lai vismaz divi konkurenti piedzīvo zaudējumu. Derēs arī rēzekniešu neizšķirts + viens zaudējums. Pārējie varianti:

  • Rēzekne uzvar, pārējie spēlē neizšķirti – spēkā 1. tabula un vietu saglabāsim (laukā – Dinamo, pārspēlēs – Olaine)
  • Rēzekne uzvar, Tukums zaudē, Dinamo ar Olaini neizšķirti – spēkā 2. tabula un vietu saglabāsim (laukā – Tukums, pārspēlēs – Dinamo)
  • Rēzekne uzvar, Dinamo/Olaine zaudē, Tukums un Olaine/Dinamo uzvar – Tukums ar Olaini/Dinamo būs drošībā (abiem 25 punkti), bet mums ar Rēzekni būs 23 punkti. Spēkā stāsies 13.2. punkta pirmais nosacījums un spēlēsim pārspēlēs, jo savstarpējās spēlēs piekāpjamies – Rēzeknē 0:1, mājās 1:3 (laukā – Dinamo vs Olaine spēles zaudētājs)
  • Rēzekne zaudē, pārējie spēlē neizšķirti – spēkā 3. tabula un būsim drošībā (laukā – Rēzekne, pārspēlēs – Dinamo Rīga)
  • Rēzekne zaudē, Tukums uzvar, Olaine ar Dinamo spēlē neizšķirti – Tukums ir drošībā un spēkā stājas 4. tabula. Vietu saglabāsim (laukā – Rēzekne, pārspēlēs – Dinamo Rīga)

Ja spēlējam neizšķirti ar Salaspili – varam cerēt tikai uz pārspēlēm, gadījumā, ja Rēzekne zaudē. Citos gadījumos, izkrītam uz 2. līgu.

Ja zaudējam – 2023. gadā spēlēsim 2. līgā.

Futbols ir skaists ar to, ka tas ir neprognozējams un tomēr gribas apskatīties, kas notiek uz papīra. Visdrīzāk, varam sagaidīt Tukums 2000 dublieru uzvaru savās mājās pār Smilteni, kura varētu nebūt īpaši motivēta, mērot garo ceļu pilnā sastāvā. Gribas domāt, ka arī AFA Olaine ir favorīte cīņā pret Dinamo Rīga, lai gan pēdējās divās spēlēs Dinamo teju tika pie punktiem, abas spēles izlaižot pašās spēles beigās. Cerēsim arī uz to, ka RFS dublieri uz Rēzekni brauks sevi pierādīt, cīņā par vietu RFS galvenajā komandā. Šādi spēļu iznākumi mums būtu ļoti vērtīgi, taču tas viss būs kaķim zem astes, ja paši neizdarīsim savu darbu. Sākumā ir jāuzvar Salaspils un tad jau skatīsimies tālāk.

Šīs spēles sakarā varam minēt pirmo spēli, kurā spēlējām neizšķirti – 1:1, izlaižot uzvaru pašās spēles beigās. Toreiz rezultatīvs mūsu rindās bija Andris Šteins, bet Salaspils rindās, pēc Ozola pārkāpuma 2. puslaika kompensācijas laikā, 11 metru soda sitienu realizēja Haralds Silagailis, kurš pēc mūsu spēles pārcēlās uz ārzemēm, kur turpina savu karjeru. Silagailis tajā spēlē bija pats redzamākais Salaspils sastāvā un bija tas spēlētājs, kurš mums sagādāja visvairāk galvassāpes. Protams, ir jāmin arī pieredzējušie – Vitālijs Smirnovs un Vladislavs Gabovs, kuri joprojām ir Salaspils rindās.

Varam droši teikt – kopš esam 2. spēcīgākajā Latvijas futbola saimē, šī ir mūsu līdz šim svarīgākā spēle, tāpēc atbalsts tribīnē būs svarīgāks kā jebkad. Šī iemesla dēļ, pirmo reizi atvēlēsim „sektoru” Saldus pilsētas stadionā mūsu aktīvajiem atbalstītājiem. Gadījumā, ja arī Tu esi gatavs aizstāvēt savas pilsētas un komandas godu, raksti mums privāti un rezervē savu vietu fanu sektorā. Rezervācija ir bez maksas. Faniem ir plānots arī svinīgs gājiens no mūsu kluba telpām – ELEVEN, līdz ar to Saldus pilsētas patriotiem un mūsu kluba atbalstītājiem būs iespēja sevi apliecināt.

TIEKAMIES SALDUS PILSĒTAS STADIONĀ JAU ŠO SVĒTDIEN!

Informāciju sagatavoja:
Edgars Andersons

Iesaki arī citiem!